צו קיום צוואה באנגליה

נוסד בישראל בשנת 1975

צור קשר

שלח דוא"ל

צו קיום צוואה על פי הדין האנגלי

חוק הירושה (סעיף למשפחה ותלויים) 1975 מסמיך את בתי המשפט באנגליה וויילס לשנות את הוראות הצוואה  כדי להבטיח תשלום הוגן לבני משפחה או לתלויים שלא קיבלו די מהעיזבון.

החוק מאפשר לבני משפחה תלויים או ללא יכולת כלכלית, שלא קיבלו מספיק כספים מהעיזבון לקיום סביר, לתבוע תשלום נוסף מהעיזבון. בית המשפט ייבחן את כל הנסיבות של המקרה ומחליט האם יש הצדקה להתערב בצוואה או בחוק הירושה, וכיצד לחלק מחדש חלק מהנכסים שבעיזבון כדי לספק לתובע מה שהוא זקוק לו.

צו קיום צוואה הוא מסמך משפטי שנדרש כדי לגשת לחשבונות בנק, למכור נכסים ולפרוע חובות לאחר מותו של אדם. צו קיום צוואה יידרש רק אם אדם הותיר אחריו צוואה. אם אדם נפטר ללא צוואה החוק האנגלי ייקבע את דרך החלוקה.

אם הנפטר היה בעלים של נכסים משותפים יחד עם בן/בת זוגו או ילדיו, כגון חשבון בנק משותף, חלק הנפטר בחשבון יעבור לשותף השני על ידי זכות הישארות בחיים. הבעלים המשותף יצטרך להציג תעודת פטירה כדי להעביר רשמית את הנכס לשמו בלבד, ובדרך כלל לא יצטרך צו קיום צוואה כדי לעשות זאת.

תהליך קבלת צו קיום צוואה באנגליה

צו קיום צוואה הוא מסמך משפטי הניתן על ידי בית המשפט באנגליה ומורה על קיום צוואה ומינוי מבצעי צוואה.

תהליך קבלת צו קיום צוואה כולל את השלבים הבאים:

 • הגשת בקשה לבית המשפט על ידי המבצעים הממונים בצוואה, בצירוף הצוואה המקורית ותעודת פטירה.
 • בדיקת תקפות הצוואה על ידי בית המשפט ואימות זהות המבצעים.
 • מתן צו קיום צוואה המאשרר את הצוואה וממנה רשמית את המבצעים.
 • פרסום הודעה על מתן צו הקיום, למניעת הגשת ערעורים.
 • רישום הצו בספר הצוואות המרכזי.

קבלת צו קיום צוואה מעניק למבצעים סמכות חוקית לנהל את עזבון המנוח על פי הוראות הצוואה. התהליך נועד להבטיח שהרכוש יחולק כראוי ליורשים.

אלי רוזנברג

עורך דין אנגלי, עורך דין ישראלי ונוטריון ישראלי

קבלת צו קיום צוואה באנגליה

משרדנו מלווה מבקשים בתהליך קבלת צו קיום צוואה באנגליה הן לצוואות אנגליות והן לצוואות ישראליות.

אנא צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני לא מחייב.

השאר פנייה

  כל ההתכתבות דרך האתר חסויה על פי דין.

  מדוע צו קיום הצוואה הישראלי לא מספיק?

  החוק האנגלי לא מכיר בצו קיום צוואה שניתן בישראל. חוק אישורי ירושה קולוניאליים מ-1892 מאפשר לאשרר צווי קיום צוואה שניתנו במדינות חבר העמים הבריטי לשעבר, על ידי חתימתם מחדש בבריטניה, בלי צורך בהליך ירושה חדש. החוק אינו מונה את מדינת ישראל.

  אם הנפטר נפטר מחוץ לממלכה המאוחדץ כשהוא מותיר נכסים באנגליה וויילס, יידרש היורש לפעול לקבלת צו קיום צוואה בריטי על מנת לממש את הנכסים. בנקים ומוסדות פיננסיים באנגליה ידרשו צו קיום צוואה אנגלי כראיה לכך שאדם מסוים זכאי להינות מכספים או נכסים של הנפטר, וברוב המקרים לא ישחררו כספים עד שיקבלו צו קיום צוואה אנגלי.

  אנו מזמינים את הציבור לפנות אלינו על ידי מילוי טופס הפניה המצ"ב. נודה אם תוכלו לתת פירוט רחב ככל הניתן של הרקע העובדתי והשירות המבוקש. אנו משתדלים להשיב לכל פניה תוך 48 שעות. במידה ולא נוכל לסייע בפניה נשתדל להפנות לגורם מתאים. כל ההתקשרות חסויה על פי דין.

  האמפסטד היי סטריט 28ב NW3 1QA לונדון

  הממלכה המאוחדתהמסגר 54 תל אביב 6721421

  שמואל הנציב 3,נתניה 4228002

  טלפון:

  +442081295858

  טופס יצירת קשר

   כל ההתקשרות חסויה על פי חוק.