השקעה בנדל"ן באנגליה

נוסד בישראל בשנת 1975

צור קשר

שלח דוא"ל

השקעות בנדל"ן באנגליה - הזדמנות או חרב פיפיות?

אהבתם של ישראלים להשקעה באנגליה ידועה וקיימת מזה עשורים רבים. לפי הערכת גלובס, ישראלים, פרטיים וחברות השקיעו ב-1998 נדל"ן באנגליה כ-650 מיליון שקל.

תדמית המותג האנגלי אצל ישראלים רבים מהווה אבן דרך משמעותית בהתעניינות בהשקעות בממלכה שנתפסת כמדינה יציבה, בעלת מוניטין חיובי, מנוהלת היטב ובעיקר מסודרת וודאית. לא זו אף זו, הקרבה היחסית לישראל, ההיחלשות המשמעותית של הפאונד מול השקל, מערכת המשפט המסודרת, והגופי הממלכתיים יצרו העדפה אצל ישראלים רבים לעניין השקעותיהם מעבר לים.

אתרים רבים מציעים תשואות נוצצות בתמורה לסכומי השקעה צנועים באנגליה. הרוב המוחלט של ההצעות מלווה בהבטחות כמו אפיק השקעה ללא סיכון, תשואה מובטחת, כאשר כל השקעה היא הזדמנות נדל"ן חד פעמית במעונות סטודנטים, נדל"ן מסחרי, בתי אבות ובנייני מגורים, בעיקר בצפון אנגליה, וכל זה במחיר של מחסן בשכונת נווה שאנן בתל אביב.

הסיבות לכשלים שמורות אצל הגורמים שקיבלו את כספי ההשקעה וברוב המקרים נדרשת התערבות של עורך דין אנגלי מורשה על מנת לקבל תשובות ענייניות, לעיתים תוך נקיטת הליכים משפטיים.

כיצד עורך דין אנגלי יכול לסייע?

אנו מקבלים חדשות לבקרים פניות ממשקיעים ישראלים שונים שהפסיקו לקבל את החזר השקעתם. פניותיהם ותחנוניהם לנציגי החברות האנגליות לא הניבו פרי ונתקלו בתגובות חצופות, שקריות ובעיקר לא חוקיות.

ככלל, כל מקרה חייב להיבחן לגופו. מפניות שקיבלנו מצאנו מקרים בהם מחד לטובת המשקיעים נרשמה הערת אזהרה בטאבו על הנכס ומאידך מקרים בהם המשקיעים השקיעו בכלל בחברת אוף שור שרשומה באסיה.

משקיעים מסוימים נכנסו לעסקה בה הם מלווים כסף ליזם אשר נותן בתמורה לשטר הלוואה – Loan Note שם נקבעים תנאי ההלוואה, סכום הקרן, שיעור הריבית, לוח סילוקין ועוד. שיעורי הריבית על שטרי הלוואה נעים בדרך כלל בין 8% ל-15%, עם תקופת פירעון של 3 עד 5 שנים. לעיתים ממונה נאמן להבטחת התנאים בשטר ההלוואה, ובמקרים אחרים ניתנת למשקיעים הערה בטאבו. ההגנות המשפטיות רחבות מעולמות דיני החוזים, דיני מקרקעין, דיני הגנת הצרכן, דיני חדלות פירעון, כללי הFCA ועוד.

מדוע ההשקעות כושלות?

יש לא מעט סיפורים על ישראלים שהפסידו כסף רב בהשקעות מחוץ לישראל שלא הבינו את הסיכונים שבהן. בהשקעות בחו"ל יש לרוב פוטנציאל לתשואות גבוהות יותר, אבל גם רמת סיכון גבוהה יותר. לעיתים מציגים בפני המשקיעים תשואות צפויות גבוהות מאוד שלא בהכרח משקפות נכונה את הסיכון. כשמדובר באחוזי תשואה דו-ספרתיים יש להיזהר ולבדוק היטב את כדאיות ההשקעה.

כמו כן, עליית הריבית, ברקזיט, מעבר לעבודה מרחוק, לימוד מרחוק, קשיי הגירה, סנקציות, הידוק הפיקוח על הכנסת הון מפוקפק, והמצב הגיאופוליטי פגעו במיזמי נדל"ן רבים, בעיקר באזורים מוחלשים כגון צפון אנגליה. הפדיון הממוצע מקרנות נדל"ן בממלכה המאוחדת עומד על כ-150 מיליון פאונד בחודש, דבר שפוגע בנזילות השוק בכלל וביזמים בפרט. נכסי נדל"ן באנגליה הפכו לנזילים פחות, ומחירי נכסים ירדו בשנת 2023.

אנו מזמינים את הציבור לפנות אלינו על ידי מילוי טופס הפניה המצ"ב. נודה אם תוכלו לתת פירוט רחב ככל הניתן של הרקע העובדתי והשירות המבוקש. אנו משתדלים להשיב לכל פניה תוך 48 שעות. במידה ולא נוכל לסייע בפניה נשתדל להפנות לגורם מתאים. כל ההתקשרות חסויה על פי דין.

האמפסטד היי סטריט 28ב
NW3 1QA
לונדון
הממלכה המאוחדת

טלפון: 442039942278+

טופס יצירת קשר    כל ההתקשרות חסויה על פי חוק.